Kae kotti, ilmunud on uus album!


Kreatiivmootor digireliisi kujundus
Ilmunud on Kreatiivmootori kolmas album „Algne sülg esitab“. Mõned aastad madalal tulel küpsenud kontseptuaalteose põhjaks on krõbe industriaalne techno ning täidiseks ansambli mahlakas improvisatsioon etteantud teemadel seitsmes osas, mis oma lõpliku kuju on saanud teravatele maitse-elamustele panustava järelproduktsiooni käigus. Insener Kaur Garšneki ja eksortsist Roomet Jakapi juhtimisel keeratakse masinatel juhtmed sõlme ja pannakse inimestele kiibid naha alla. Malbe kassapidaja tuulab ja sadist-masinist mürtsub.

Pool-improvisatoorse, pool-programmilise süidi materjal põhineb aastatel 2011–2013 esitatud kontsertkaval, mis leidis sooja vastuvõtu Tallinnast Viinini (Waves Vienna) ja Peterburist (SKIF Festival) Reykjavikini (Iceland Airwaves) ning oma kristalliseerunud kujul sai purki pandud 2012. aastal Eesti Raadio I stuudios Klassikaraadio saates AREAAL Live. Nüüd on aeg purgil kaas maha lüüa. Peamiselt pakuvad selleks võimaluse kõikvõimalikud digitaalsed muusikaplatvormid ja voogteenused nagu Bandcamp, Soundcloud, CDBaby, iTunes, Spotify jt. Limiteeritud tiraažis ilmub album ka Tartu kasseti- ja vinüülitehases Vinyl Plant valmistatud kasseti kujul. Minimalistliku valge disainilahenduse autoriks on Alari Orav, kes on kujundanud ka Kreatiivmootori eelmised albumid („Irratsionaalne“ võitis Kuldmuna auhinna ning ka „Kaleidoskoop“ leidis žürii poolt äramärkimist). Albumi masteri tegi Heikki Tikas.

Ansambel Kreatiivmootor alustas tegevust 2003. aastal kaheliikmelise heliüksusena, lindistades kodustes tingimustes lo-fi tehnikaga veidrat dadapoppi. Esimese albumi „Irratsionaalne“ (2007) ilmumise ajaks oli ansambli liikmeskond hakanud juba kasvama ning alates 2008. aastast on Kreatiivmootori maksimumkoosseisu kuulunud 8 liiget. Selles formatsioonis on valminud nii „Kaleidoskoop“ (2010) kui ka nüüd ilmavalgust näinud „Algne sülg esitab“ (2016). Võrreldes esimese albumi naivistliku dadapopi ning teise albumi eklektilise psühhedeelsusega liigub kolmas väljaanne jällegi hoopis uues, varasemast tumedamas ja hüpnootilisemas suunas.

Write a comment

Name *

E-mail *

Website

Message *

0 Comments

There are no comments yet.